fbpx

Chcete mať poriadok vo svojom Outlooku? Kľúčom je ovládať Úlohy

Pre mnohých z nás je Outlook len akýmsi rozhraním pre prijímanie a posielanie e-mailov. Ak ho ale používame takýmto štýlom, zbytočne sa pripravujeme o ťažkotonážnu zbraň v arzenáli našej produktivity.

Počas svojej kariéry som už zažil pár vecí, kedy som sa len chytal za hlavu. Stovky e-mailov v inboxe, zabudnuté správy, nekonečné dohadovania sa o najlepšom čase pre ďalšiu poradu. Stačí však tento vynikajúci softvér trošku lepšie spoznať a rýchlo sa staneme tým kolegom, ku ktorému aj ostatní chodia pre rady.

Nie je to ale samoúčelný proces: nechceme byť produktívny len preto, aby Bill Gates bol rád, že jeho softvér sa používa tak, ako to on vymyslel. Ide jedine o to, že ak menej času trávime nad správami a organizáciou svojich povinností, viac času nám ostane na naše priority.

Preto som sa rozhodol, že vytvorím pár videí, ktoré vám pomôžu na tejto ceste. Bude ich ale trošku viac ako som si pôvodne predstavoval 🙂 Mám ich už totiž 5 a ešte som sa stihol venovať len úlohám. Tak vám dnes tých prvých 5 videí predstavím:

Prvé video: 6 spôsobov ako úlohu vytvoriť

Kľudne by ste sa mohli opýtať: načo mi je šesť spôsobov na vytvorenie úlohy? Stačí mi jeden. Nie je to celkom pravda. Tieto spôsoby samozrejme nie sú rovnaké a hodia sa v rôznych situáciach. Lepšie je ich preto poznať.

Druhé video: Možnosti a nastavenia úloh

Nie všetky úlohy sú samozrejme rovnocenné. A nie všetky chcete vidieť naraz. A v tomto videu sa dozvidete rôzne možnosti nastavaní úloh, aby ste vedeli, čo s nimi dokážete.

Tretie video: Svoje úlohy majte stále na očiach

Na svoje úlohy samozrejme nechceme zabudnúť, preto by ich bolo dobré mať – aspoň väčšinu času – na očiach. Ako to nastaviť aby sme ich videli aj pri e-mailoch a poprípade aj v kalendári?

Štvrté video: Práca v moduli Úlohy

Úlohy sú takou dôležitou súčasťou Outlooku, že patrí im samostatný modul. V tomto moduli máme oveľa širšie možnosti nastavení, ako sme to doteraz videli.

Piate video: Delegované úlohy

Ak chcete mať prehľad aj nad úlohami, ktoré ste delegovali kolegom či podriadeným, v tomto videu sa dozviete, ako na to.

Záver

No ako? Poznali ste všetky tipy a triky? Ale čo je dôležitejšie: používate ich tak, aby vám to prinášalo pridanú hodnotu? Ešte raz opakujem: používanie našich nástrojov produktivity nemá byť samoúčelné. Ide len o to, aby sme pracovali v súlade s našimi prioritami a aby sme na nich vyvtorili dostatočný čas aj vtedy keď pracujeme na prioritách iných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.